Masážní oleje

Hořčičný olej

Hořčičný olej je velice kvalitní a v asijské kuchyni (Indie, Pákistán, Nepál, Bangladéš…) se k přípravě jídel běžně používá od dávných dob. Získává se lisováním za studena semen hořčice bílé. Podporuje trávení a metabolismus.

více >

Olej ze semen hořčice bílé obsahuje zejména glykosid sinalbin, sliz, draslík a enzymy. Podporuje vstřebávání minerálních látek, posiluje činnost tlustého střeva a dýchacích orgánů, má příznivé účinky na zažívací a oběhový systém.

Hořčičný olej se s oblibou používá k prohřívacím a prokrvujícím masážím celého těla a k péči především o suché vlasy. Velice rychle se vstřebává a s oblibou se využívá k masážím prochladlých nohou, bolestech, na klouby, svaly, při špatném prokrvování, při nachlazení, snížené imunitě, při celkové únavě, slabosti a při nedostatku energie. Pomáhá k odstranění lupů a podporuje zdravý růst vlasů.

Pro svůj vysoký obsah esenciálních mastných kyselin je doporučován jako doplněk studené kuchyně. Hořčičný olej obsahuje cca 60% mononenasycených mastných kyselin (kyselina eruková, kyselina olejová), 21% polynenasycených mastných kyselin (6% OMEGA-3 kyselina alfa-linolenová a 15%OMEGA-6 kyselina linolová), a dále 12% nasycených tuků.

Jasmínový olej

Používání vlasových olejů má v Indii tisíciletou tradici. Oleje vyživují pokožku i vlas, a to přírodním způsobem. V Indii a Pákistánu patří použití těchto olejů ke každodenní péči o vlasy, možná právě to je důvodem pro husté, lesklé a krásné vlasy indických mužů a žen.

více >

show less

Kokosový olej

Kokosový olej je skvělou alternativou pro ayurvédskou a vegetariánskou kuchyni. Jako náhradu másla ho mohou používat lidé s alergií na mléko. Neusazuje se v cévách jako jiné tuky. Proto ho dietologové doporučují pro osoby trpící diabetem a kardiovaskulárními chorobami. Doporučit ho lze i při redukční dietě.

více >

Kokosový olej obsahuje téměř 50% mastné kyseliny laurové. Tato mastná kyselina se vyskytuje například i v mateřském mléce, kde slouží jako snadno stravitelná složka a zároveň má za úkol chránit mladý imunitní systém proti virům a infekcím. Kyselina laurová má přirozené antivirové účinky, další kyseliny obsažené v oleji napomáhají ničit kvasinky a plísně.

Panenský kokosový olej lze rovněž použít k péči o pokožku a vlasy. Olej hydratuje a regeneruje suchou pokožku, jeho účinky naplno oceníme po slunění.

Potravina
- je snadno stravitelný – je nejbohatším zdrojem kyseliny laurové, kterou obsahuje mateřské mléko – poskytuje pohotovou energii – je šetrný vůči srdci – omezuje tělesnou nadváhu a zabraňuje obezitě – snižuje hladinu cholesterolu – výrazně napomáhá trávicímu procesu a navíc výtečně chutná! – vzhledem ke svému jedinečnému složení je tento olej velmi stabilní, při zahřívání se nepřepaluje jako jiné běžné rostlinné oleje, a netvoří tedy škodlivé volné radikály, lze jej tedy užít i při smažení

Kosmetika
- vynikající pleťový olej, velmi snadno se vstřebává a nezanechává mastný film – skvěle hydratuje, přináší rychlou úlevu suché, popraskané pokořce, pomáhá v boji proti lupům – díky vysokému podílu antioxidantů a vitamínů A,C, E zabraňuje stárnutí pokožky – lze jej užít i jako vlasový kondicionér – hodí se i jako balzám na rty – má hojivé a regenerační účinky a krásně voní!

Doplněk stravy
- zvyšuje imunitu, má antimikrobiální a antivirové účinky

Konopný olej

Learn English Quicker article Obsahuje základní aminokyseliny, je bohatý na vitamíny B, C, D, E, K a má nejúplnější komplex proteinů v říši zeleniny. Významně přispívá k posílení imunitního systému, chrání jej před záněty, zvláště u pacientů trpících AIDS. Má výrazně protirakovinové účinky – snižuje hladinu homocysteinu v krvi. Globulin edestin se velmi podobá globulinu obsaženému v krevní plazmě.

Je snadno stravitelný, vstřebatelný a využitelný lidským organismem. Způsobuje pokles celkové hladiny cholesterolu v krvi. Má nejvyšší podíl nenasycených esenciálních mastných kyselin, které si tělo nedokáže vytvořit, ale přijímá je ve stravě. Podporuje správnou funkci střev. Účinně působí při masáži páteře. Má všechna “nej” pro dlouhodobé udržení zdraví našeho organismu. Je velmi žádaný. Konopí obecně a konopný olej zvláště má blahodárné účinky při kožních problémech – zejména při oparech, plísních, kvasinkách, akné, ekzémech, záděrách, rozpraskané kůži, spáleninách.

Mandlový olej

Mandlový olej se řadí se mezi nejcennější rostlinné oleje, je to jeden z nejvíce prospěšných olejů pro naši pokožku. Mandlový olej je bohatý zejména na vitamíny (A, E, F), minerály (draslík, vápník) a nenasycené mastné kyseliny, které pomáhají při obnově a regeneraci pokožky a také slouží k jejímu zklidnění.

více >

Mandlový olej bývá základem kvalitních masážních směsí, dá se použít též jako tělový olej nebo do vlhkých vlasů jako výživná maska na vlasy. Pro svou jemnost je se tento olej používá k ošetření citlivé pokožky novorozeňat, zklidňuje totiž podráždění pokožky způsobené plenkami a opruzeniny.

Použití mandlového oleje
- vhodný zejména pro suchou kůži

- tlumí projevy lupénky, akné a ekzémů různého původu

- k ošetření hrubé, svědící či popraskané kůže

- aktivně proniká do podkoží, hydratuje, regeneruje a zklidňuje pokožku

- používá se i k léčbě spálenin po opalování

- nevyvolává alergické reakce

- vylepšuje kvalitu vlasů

- zklidňuje podrážděnou dětskou pokožku od prvních dnů po narození

Mandlový olej se staletí řadí mezi nejluxusnější kosmetické oleje. Je vhodný pro každý typ pleti. Pokožce dodává přirozenou hebkost a vláčnost. Mandlový olej patří k nejpoužívanějším při aromaterapeutických masážích a je důležitou složkou kvalitních masážních a tělových olejů.

Sezamový olej

Má vysoký obsah kalcia, je bohatý na vitamíny C, E, F. Je velmi vhodný pro děti. Má nejvyšší podíl nenasycených mastných kyselin. Je snadno stravitelný a vstřebatelný lidským organismem, podporuje funkci trávicího ústrojí, tvorbu žluči a vyprazdňování žlučníku. Má pozitivní vliv proti kornatění tepen. Je vhodný na žlučník, žaludek, játra, slinivku.

více >

show less