Ájurvédské masáže

Ájurvédská masáž Dáta Snéhan

Masáž, která zvětšuje pohyblivost kloubů, protahuje končetiny, uvolňuje svaly, úpony a šlachy. Procedura může být bolestivá, ale pro tělo velmi regenerující. Při masáži se aplikují bylinné oleje.

60 min. ► 700 Kč | 90 min. ► 1 000 Kč | 120 min. ► 1 300 Kč


Ájurvédská masáž Abhyanga

Abhyanga je starodávná indická terapeutická technika zaměřená na očistu těla, mysli i duše. Hojně se při tom využívá rostlinných olejů, převážně sezamového, který pomáhá tělu zbavit se nahromaděných toxinů a uvolnit se od stresu. Aplikuje se také široká škála masážních hmatů v okolí energetických drah našeho těla tak, aby se obnovil přirozený tok energie, Prány, která byla z jakéhokoliv důvodu zablokována.

60 min. ► 700 Kč | 90 min. ► 1 000 Kč | 120 min. ► 1 300 Kč

více >

Abhyanga je holistickým přístupem k našemu zdraví. Díky masážním technikám, které se využívají ve spojení s přírodními, vyživujícími teplými oleji napomáhá podporovat zdravý krevní oběh a flexibilitu našeho těla. Abhyanga stimuluje také lymfatický systém, který odvádí nahromaděné odpadní látky z našeho těla. Proto tato masáž působí harmonizaci naší osobnosti jak po stránce fyzické, tak duševní.

Jaké jsou účinky Abhyangy: omlazuje tělo, osvěžuje mysl, zvyšuje dlouhověkost, zpomaluje proces stárnutí, zmírňuje únavu, pomáhá upravit spánkový režim, detoxikuje tělo, pomáhá člověku obrnit se proti stresu a užít si jasnosti smyslů (harmonizuje tělo, mysl a duši), předchází stuhlosti svalů, upravuje zažívání a krevní tlak, pomáhá člověku udržovat se v pozitivním psychickém nastavení, posiluje duši, protože jen ve zdravém těle je zdravý duch.


Indická masáž hlavy

Indická masáž hlavy je součástí indického Ajurvédského systému. Ajurvéda jako “Věda o životě”  je považována za jeden z nejstarších léčebných systémů na světě. Klade důraz na jedinečnost každého z nás a jejím cílem je znovudosažení ztracené vnitřní rovnováhy a harmonie mysli, těla a ducha, podporuje zdraví a prodlužuje život. Podle ajurvédy se doporučuje masáž hlavně za účelem zlepšení krevního oběhu a eliminace toxinů z našeho organismu.

40 min. ► 480 Kč


Marmová masáž obličeje

30 min. ► 450 Kč

Masáž ošetřuje a jemně stimuluje marmové (energetické) body na obličeji a dekoltu. Tím se obnovuje přirozený tok energie (prány) a dochází tak k revitalizaci a obnově vitálních funkcí. Pomáhá uvolňovat dutiny, napětí v oblasti očí a obličeje vůbec. Díky bylinným olejům se také zvyšuje přirozená flexibilita pokožky.


Netra Basti

40 min. ► 550 Kč

Netra Basti je možno přeložit jako oční koupel. V ajurvédské tradici se procedura používá ke zmírnění napětí zachyceného v očích a jejich okolí. Jejími účinky jsou zmírnění podráždění a suchosti očí, ulevuje od chronické bolesti hlavy způsobené únavou v oční oblasti, upravuje spánkový režim, projasňuje pohled a odstraňuje vrásky a kruhy pod očima.


Kati Basti

30 min. ► 500 Kč

Pokud potřebujete uvolnit napětí v oblasti pánve a bederní oblasti, tato procedura je přesně pro vás. Díky terapeutickému oleji a ghí dochází k vyživení tkání v této oblasti. Zvyšuje cirkulaci v této oblasti páteře, vyživuje a posiluje svalstvo a nervy. Ulevuje od bolesti, snižuje napětí a zvyšuje flexibilitu páteře. Ulevuje od chronických bolestí dolní části zad, svalového spasmatu a zmírňuje degenerativní problémy.


Nabhi Basti

30 min. ► 500 Kč

Nabhi Basti, známé také jako Chakra basti, pomáhá balancovat marmový bod Nabhi, což je vitální centrum našeho těla, ve kterém se potkává všech 72 000 Nádís (subtilních energetických drah). Při této proceduře se aplikuje terapeutický olej na oblast pupku, který má posilující efekt na trávení, absorbci a uvolnění napětí a hluboko uložených emocí. Upravuje též zažívací obtíže jako snížený apetit, potíže v abdominální oblasti a zácpu.


Greeva Basti

30 min. ► 500 Kč

Jedná se o lokální olejovou koupel krční páteře. Působí blahodárně na nervový systém procházející touto oblastí, uklidňuje a uvolňuje napětí ve svalech a kostech krku. Dále zlepšuje prokrvení v oblasti krku a ramen. Pozitivní efekt má při odstraňování chronických bolestí krku a hlavy, syndromu zmrzlého ramene a při brnění v prstech rukou při blokaci krční páteře.


Hridbasti

30 min. ► 500 Kč

Srdeční koupel je aplikací léčebného bylinného oleje na oblast srdce. Jejím účinkem je především tonizace srdečního svalu, obnovuje srdeční funkce, uvolňuje v hloubce uložený stres a emoce, které nebyly odžity. Také zlepšuje cirkulaci krve a dýchání.


Nasya

20 min. ► 380 Kč

Nasya obsahuje jemnou masáž obličeje a aplikaci bylinného oleje do nosních dírek. Indikuje se v případě problémů dutin a krční páteře.


Shirodhara

maximálně 60 min. ► 900 Kč

Tato procedura se také nazývá Královská masáž, i když o masáž jako takovou vůbec nejde. Používá se při ní rostlinný olej, který malým proudem a bez přestání teče na místo třetího oka (epifýzu) a uvolňuje nervové a psychické napětí. Indikuje se v případech insomnie, chronických bolestí hlavy, nervozity spojené se stresem, hypertenzi a podobně.